Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-11-2019 23:08:28

"Kendi kumpasınız kendi elinizde patladı, kendi yalanlarınız kendi kucağınızda kalacak"

Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılarak konuşma yaptı.

Yerinden söz alan Emin Akbaşoğlu, Barut'un konuşmasına katılmanın mümkün olmadığını belirterek, "Sonuç itibarıyla bu kavramsallaştırmaları, anlatıları hayal ürünü, gerçeklikten kopuk, yalan ve dolana, iftiraya dayalı yaklaşımlar. Sonuç itibarıyla siz yalan yanlış bütün cümleleri bir araya getirip üstümüze boca etmek istiyorsunuz ama bu ancak sizin üzerinize yapışır, bizim üzerimize yapışmaz. Siz önce üzerinizdeki şu yalan, iftira siyasetine ilişkin kaç gündür, kaç haftadır gündemde tutulan meselelere bir açıklık getirin de kendi üzerinizdeki töhmetleri bir giderin." diye konuştu. 

Akbaşoğlu, Barut'un söylediklerinin hakikat dışı, yalan ve iftira olduğunu söyledi. Barut'un hükümet sistemi ile rejimin ne olduğunu bilmediğini ve kavramları karıştırdığını, 16 Nisan referandumunda bir rejim değişikliğine gidilmediğini dile getiren Akbaşoğlu, "Cumhuriyet rejimi devam ediyor. parlamenter hükümet sistemi yerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, egemenliğin kayıtsız, şartsız millete ait olduğu gerçeğinden hareketle, millet iradesiyle artık yürürlüğe girmiştir. Milletin bu iradesine siz karşı geliyorsunuz." sözlerini sarf etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir CHP'linin görüştüğü iddiasına değinen Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Sizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir CHP'liyle Beştepe'de görüştüğü ve kendisine genel başkanlık teklif edildiği yalanı nasıl yalansa bu da baştan aşağı yalan. Sizin hayatınız, her şeyiniz yalan. Siz, faşist Hitler'in Goebbels taktiğini uygulayan yalancı siyaseti takip ediyorsunuz. Talat Atilla yeni bir açıklama yaptı. 'Hala şu anda milletvekili olan bir CHP milletvekilinden ben bu haberi aldım' diyor. Niye bütün arkadaşlarınızı töhmet altında bırakıyorsunuz? Niye Kılıçdaroğlu çıkıp da gerçeği açıklamıyor? Kulağınızın üstüne yatıyorsunuz, üç maymunu oynuyorsunuz. Kamuoyunu iftirayla yalanla aldatıyorsunuz. Kendi kumpasınız kendi elinizde patladı, kendi yalanlarınız kendi kucağınızda kalacak." 

"Biz, teröristlerin düşmanıyız" 

HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik'in konuşması sırasında, "AKP iktidarı Kürt düşmanıdır, Kürtlerin düşmanıdır." demesine Grup Başkanvekilimiz Akbaşoğlu tepki gösterdi. 

Akbaşoğlu, Eksik'in konuşmasıyla aslında kendisini tarif ettiğini vurgulayarak, "Kürtlerin düşmanı olduğu ortadadır." dedi. AK Parti'nin Kürtlerin düşmanı olmadığını, Kürtlerin, Arapların dostu olduğunu ve 82 milyonun kardeşliğini esas aldığını dile getiren Akbaşoğlu, "Biz, teröristlerin düşmanıyız. PKK/YPG/PYD, DEAŞ adı ne olursa olsun, hangi harflerin bir araya gelmesinden müteşekkil olursa olsun içeride ve dışarıda bütün teröristlerin başını ezmeye, yok etmeye de sonuna kadar kararlıyız." diye konuştu.  

Sataşmadan söz alan Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, 16 Nisan'da halk oylaması yapılarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçildiğini, cumhurbaşkanı ile yasama organı olan Meclis'i ayrı ayrı milletin kendisinin doğrudan belirlediğini anımsattı. Akbaşoğlu, "CHP'nin tek adamı olmak için bir haftadır çeşitli kumpaslarla Sayın Kılıçdaroğlu'nun tek adam diktatörlüğüne doğru kumpaslar kurarak ortaya attığı meseleleri görmezden geliyorsunuz. Kendi içinizde var olanları karşıya yansıtmaya çalışıyorsunuz." diye konuştu.