Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
19-05-2021 19:47:45

"Filistin davasını dünyada en yüksek sesle savunan Sayın Erdoğan'a söylenen bu sözler, tarihe ihanettir"

Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerinden dolayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i eleştirdi.

Turan, AK Parti Umurbey Belde Başkanlığının yeni binasını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Turan, "Teşkilat çalışmalarında bulunurken, hemşehrilerimize daha iyi hizmet sunacağımız parti binalarının olması elbette önemli. Ancak asıl önemli olan, bu binaların hemşehrilerimiz için çarelerin üretileceği, şehrimiz ve partimiz için önemli kararların alınacağı yapılar olması." dedi.

Turan, gönüller inşa etmenin binalar yapmaktan önemli olduğunu dile getirdi.

Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine değinen Turan, şöyle konuştu:

"Sayın Akşener’in Sayın Erdoğan için kullandığı çirkin dil, kendisi açısından felaket ve talihsizliktir. Filistin davasını dünyada en yüksek sesle savunan Sayın Erdoğan'a söylenen bu sözler, tarihe ihanettir. Mazlum coğrafyaların umudu Erdoğan için bu ifadeleri kullanmak, en hafif tabirle utanmazlıktır. Sırf Erdoğan’ı devirebilmek için girmedikleri şekil, inmedikleri seviye kalmadı. Akşener’in bu terbiye yoksunu dili, Filistin'i, Gazze'yi ve bu davaya gönül veren milyonları üzmüş, katliamcı İsrail'i ve Netanyahu'yu sevindirmiştir. Akşener, bu sözleri yüzlerce şehit veren Filistinli kardeşlerimizin yanında söylemeye cesaret edebilir mi? Bu neyin nefreti? Cumhurbaşkanımız Filistin’e yönelik saldırılardan dolayı İsrail’e yükleniyor, cevap Akşener'den geliyor. Sayın Akşener’i, Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Filistinli kardeşlerimizden, Mescid-i Aksa ve Kudüs davası için çarpan milyonlarca gönülden derhal özür dilemeye davet ediyoruz."

Turan, şöyle devam etti:

"Akşener sadece Netanyahu’yu eleştirse sahipleri kızar diye mi Netanyahu’nun yanına Erdoğan’ı koyuyor? Dostlarını kızdırmamak için mi bu dili kullanıyor? Ortağı CHP, terör örgütü PKK ile arasına mesafe koyamayan HDP'ye bakanlık dağıtırken ağzını açamayan Akşener, Erdoğan’a karşı aslan kesiliyor. Unutmasınlar ki karşılarında milleti ve dünya mazlumları için yedi düvele meydan okuyan, darbeye karşı elif gibi dik duran bir lider var. Bu sahte milliyetçilikleri, dostlarına şirin gözükme gayretlerini ibretle izliyoruz. Milletimiz de tarih de bunları kaydediyor."

Balık üretim tesisinde tören

Bülent Turan ve beraberindekiler daha sonra Lapseki ilçesi Kemiklialan köyünde bulunan özel bir şirkete ait yavru balık üretim tesisindeki salım törenine katıldı.

Törende 15 bin kalkan, 2 bin çipura ile 5 bin levrek yavrusu denize bırakıldı.

Burada konuşan Turan, Çanakkale'nin bir tarım, orman ve turizm kenti olmasının yanında balıkçılıkta da önemli bir nokta olduğunu söyledi.

Bölgedeki balıkçılığın daha profesyonel imkanlarla yapılmasını istediklerini anlatan Turan, şunları kaydetti:

"Biz balıkçılığın şehrimizdeki göletlerle sahillerle daha kıymetli hale gelmesini istiyoruz. Biz 671 kilometre uzunluğuyla Türkiye'mizdeki en uzun ikinci sahile sahip bir şehiriz. Yapılan desteklerle balıkçılıkta ülkemizde ve bölgemizde önemli bir ihraç haline gelmeye başladı. Buna baktığımızda özellikle 2003 yılında balıkçılık destek kapsamına alındı. 1,5 milyar liraya yakın ödeme desteği yapıldı. Bunun yanında 2004 yılında ÖTV'siz mazot imkanı getirildi. Sonuç olarak o yıllardan bu zamana kadar 157 bin tondan, 855 bin ton gibi büyük bir oranda ihracat imkanına kavuşmuş oldu."

Çanakkale'nin balıkçılıkla ilgili rakamları hakkında bilgi veren Turan, şunları kaydetti:

"23 su ürünleri yetiştirme tesisimiz var. Bunun 10'u alabalık üretim tesisi, 6'sı sazan balığı üretim tesisi, 3'ü midye üretim tesisi, ikisi çipura ve levrek, biri de kurbağa üretim tesisi olmak üzere 23 ayrı su ürünleri yetiştirme tesisimiz var. 2021 yılında 3 de midye üretim tesisi Tarım İl Müdürlüğümüz inceleyip onayını verdi, faaliyete başladı. Bunun yanında 5 tane başvuruda şu an inceleme aşamasında, umut ediyoruz onlar da en kısa zamanda sonuçlanır. Bölgemize yeni su ürünleri tesisleri kazandırmış oluruz."

Turan Çanakkale'de köylüler ve üreticiler için göletlere 585 bin yavru sazan balığı bırakıldığını sözlerine ekledi.

Törende, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, siyasi parti başkanları ile sektör temsilcileri hazır bulundu.